koronavirus symptony

Kdy zmizí koronavirus

Každé ráno nejdřív hledáme na internetu slová jako mapa koronaviru, koronavirus v Česku, koronavirus ve světě, koronavirus aktuálně….

Tak kdy vlastně ten koronavirus zmizí ? Možná to ví pan Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví …

Virus covid-19 se šíří geometrickou řadou, tedy jeden člověk nakazí dva lidi, každý z nich pak nakazí další dva. Čtyři infikují osm, osm infikuje šestnáct, šestnáct nakazí dvaatřicet a tak dále. Podle tohoto pravidla by se tak během chvíle každý z nás stal nositelem viru. Jěště štěstí, že se lidé chovají jako lidé, tak logika není tak jednoznačná a přímočará. Úmrtnost není tak vysoká, lidé dodržují hygienické pravidlá, doporučení odstupů při komunikaci a také jsme každý z nás jinak vnímavý na toto oněmocnění.

Co je to nejdůležitější číslo týkající se virů ? Je to míra základního reprodukčního poměru, neboli R0, tedy jaký je průměrný počet lidí, které nemocný nakazí.

U koronaviru covid-19, kde obranyschopnost chybí, se R0 pohybuje na hodnotě 2, tedy lze očekávat, že se infikuje 50 procent populace. Poté začne R0 koronaviru klesat až pod hodnotu 1 a vymizí.

A tak rychle jako vstoupil do našich životů tento covid-19, tedy exponenciálně, tak také s touto rychlostí z našich životů odejde, jak tvrdí popřední vědci.

Našli jsem si tuhle odbornou odpověď a pana ministra Adama Vojtěcha necháme tiše pracovat.

koronavirus covid 19
koronavirus symptony

#Coronavirus #coronavirus #mapa #worldometers coronavirus #coronavirus online #tišnov coronavirus #coronavirus itálie #coronavirus příznaky #coronavirus map #coronavirus ve světě  #lék na coronavirus  #Adam Vojtěch
#Hamáček #Babiš #nouzový stav

.

google-site-verification: googleebcce68ab7311d6a.html
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *