Kontaktní formulář

Aktuálně z dění v České republice:

Aktuálně

sledujeme živě dění v České republice. Zajímá nás zda zákazy skončí dřívě a první větší obchody otevřou již v pondělí nebo až začátkem měsíce.

Otevřou se možná aktuálně a dlouho žádáné malé provozovny jako pedikúry, manikúry, solária, kosmetické, masérské, regenerační nebo rekondiční služby.

Lidé sledují neustále letáky z penny market, ale jistě uvítají možnosti návštěvy muzea, galerií nabo výstavních síní, a také se již mohou lidé zatoulat do venkovních prostor zámků, hradů a skanzenů.

Adam Vojtěch

ministr zdravotnictví se bude snažit držet plánu uvolňování a také se vyjádřil že „Budeme hledat takové řešení, abychom vyhověli soudu, a současně jsme zachovali opatření, která jsou z epidemiologického hlediska klíčová pro zamezení šíření epidemie, a nadále jsme pokračovali v jejich postupném uvolňování podle nastíněného plánu.“

 

Na adresu koronavirusu se opět vyjádřila pani ministrině práce a sociálních věcí, že program  #Antivirus jede a podpora pro firmy by měla být jěště masívnější.

Jan Hamáček

ministr vnitra se vyjádřil k situaci na hranicích, kde by se umožnil příjezd do České republiky pro ty, kteří tady mají obchodní aktivity a které trvají do tří dnů, jak řekl. Ale i ti budou muset mít potvrzení, že jsou negativně testováni na covid-19. Premír Babiš naopak chce řešit u vycestování lidí, kteří chtějí republiku trvale opustit.

 

 #spolutozvladneme #Prymula #Vojtěch #Hamáček #koronavirus #covid-19 #covid 19 #nouzový stav #rouška #Babiš